Warning: Table './pallokeisarit_drupal/cache_page' is marked as crashed and should be repaired query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_page WHERE cid = 'http://pallokeisarit.com/node/528' in /var/www/vhosts/3002/www/includes/database.mysqli.inc on line 134 Pallokeisarit -toimijalle seuratoiminnan kultainen ansiomerkki | pallokeisarit.com

Tulevat pelit

Klikkaamalla joukkuetta pääset suoraan otteluohjelmiin.

Miehet
Naiset
M13

Pallokeisarit -toimijalle seuratoiminnan kultainen ansiomerkki

Lauantaina 19.11. Suuressa Espoon Salibandypäivässä Espoon Metro Areenalla sai Pallokeisarit huomiota juhlavuotensa kunniaksi, kun puheenjohtaja Anu Mäkinen vastaanotti Salibandyliiton myöntämän seuratoiminnan kultaisen ansiomerkin.

Suomen Salibandyliiton ansiomerkkijärjestelmässä henkilö voidaan palkita seuratoiminnan kultaisella ansiomerkillä, kun henkilö on toiminut ansiokkaasti ja aktiivisesti salibandyn edistämiseksi Salibandyliiton jäsenseurassa vähintään 15 vuoden ajan. Kunniamerkki myönnettiin Mäkiselle 27.9.2016 Salibandyliiton hallituksen toimesta.

Kunniamerkin jakotilaisuudessa kerrottiin seuraavaa:

"Pallokeisarit ry. on perustettu marraskuussa 2001 ja seuran miesten joukkue pelasi ensimmäisen kautensa Salibandyliiton sarjoissa miesten 6. divisioonassa kaudella 2002-03. Seura siirtyi toimimaan omalla nimellään Lohjan Salibandy ry:n alaiseksi kausille 2003-07, kunnes Pallokeisarit ry. perustettiin uudelleen 19.2.2007 espoolaiseksi seuraksi ja seura jatkaa toimintaa yhä.

Anu Mäkinen on ollut seuran toiminnassa pelaajana, valmentajana, joukkueenjohtajana ja hallituksen tehtävissä koko seuran toiminnan olemassaolon ajan. Tällä hetkellä Mäkinen toimii seuran puheenjohtajana.

Pallokeisarit on Salibandyliiton jäsenseuroista ehkäpä menestykseltään erikoisin, sillä sen sekä miesten että naisten joukkueet ovat pelanneet koko olemassaolonsa ajan alimmalla mahdollisella sarjatasolla. Miesten joukkueella on käynnissä 15. kausi miesten 6. divisioonassa ja naisilla 14. kausi naisten 4. divisioonassa."

 

Seuratoiminnan kultaisen ansiomerkin luovuttivat Suomen Salibandyliiton hallituksen puheenjohtaja Ismo Haaponiemi sekä Pallokeisarit ry:n sekä Northern Starsin perustajajäsen Jyrki Paajanen.

Kunniamerkkiä Salibandyliiton hallitukselle esitti Northern Stars.