Warning: Table './pallokeisarit_drupal/cache_page' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_page WHERE cid = 'http://pallokeisarit.com/node/649' in /var/www/vhosts/3002/www/includes/database.mysqli.inc on line 134 Vuosijuhlassa oli tunnelma katossa! | pallokeisarit.com

Tulevat pelit

Klikkaamalla joukkuetta pääset suoraan otteluohjelmiin.

Miehet
Naiset
M13

Vuosijuhlassa oli tunnelma katossa!

Juhlimme 26.8. huikealla joukolla seuramme kaksikymmenvuotista taivalta. 

Juhlaottelu Arena Center Hakaniemessä oli tiukka ja nykyisistä Keisareista koostettu joukkio voitti pelissä Wanhat täpärästi 9-8. Tilanteita ottelussa riitti vaikka muille jakaa hienoista torjunnoista, tuuletuksista, liian monesta kenttäpelaajasta ja katkenneesta mailasta lähtien. Fanit kannustivat ahkerasti, vaikkakin hetkittäin suhteellisen puolueellisesti. ;)

03:23 0-1 Jussi Viitamäki Sami Koskinen
03:48 0-2 Nette Keisala Taneli Ilomäki
10:05 0-3 Sami Koskinen Simo Suominen
11:44 0-4 Sami Koskinen Simo Suominen
12:33 1-4 Jaakko Isoviita Hanna Lepistö
13:04 1-5 Taneli Ilomäki Simo Suominen
15:04 1-6 Jussi Viitamäki -
26:05 2-6 Petri Mattila Markus Utriainen
27:43 3-6 Jaakko Isoviita Petri Mattila
29:05 jäähy Jussi Tallqvist 2 min, liian monta pelaajaa
32:00 4-6 Markus Utriainen Petri Mattila
32:15 4-7 Jussi Tallqvist -
33:01 5-7 Jussi Kurri -
35:18 6-7 Olli Ahopelto Jussi Kurri
38:30 7-7 Olli Ahopelto Jussi Kurri
39:28 8-7 Hanna Lepistö Markus Utriainen
39:45 8-8 Nette Keisala Taneli Ilomäki
39:50 9-8 Olli Ahopelto Jussi Kurri

Kiitos ottelun tuomarille Mika Laaksolle, valokuvaaja Jyrki Paajaselle sekä toimitsijoina olleille Hilla Lankiselle, Marika Vuorelle ja Juuso Markkaselle.


Juhlaottelun pelaajat.

Wäiskiin siirtyessä aurinko paistoi ja ohjelman alkua odotellessa oli loistava olla etukannen terasilla. Virallinen juhlaosuus alkoi tuttuun tapaan puheenjohtaja Anu Mäkisen pitämällä maljapuheella. Pääruuan jälkeen seuran varapuheenjohtaja Jaakko Isoviita piti juhlapuheen. Puheen pihvinä oli seuran yhteisöllisyys sekä toive siitä, että seuran toiminta jatkuu vielä toiset parikymmentä vuotta. Juhlapuheen jälkeen jaettiin tuttuun tapaan palkintoja seuran toiminnassa pitkään olleille. 

Hopeisen kruunun Keisari -tunnustus:
XIII Jussi Tallqvist

Nimitimme myös seuralle viisi uutta kunniajäsentä. 

Nro. 8 Tiina Alapeteri-Ojanperä
Nro. 9 Mikko Flythström
Nro. 10  Hilla Lankinen
Nro. 11 Sami Leinonen
Nro. 12 Marika Vuori
Kunniajäsen numero 12, Marika. 

 

Jälkiruuan jälkeen avattiin esillä ollut muistolaatikko ja luettiin juhlaväen sinne laittamia muistoja Pallokeisareihin liittyen. Muistoissa nousi esille isosti osin yhteiset koetut hetket ja saadut uudet ystävät. Myöhemmin illalla pidettiin perinteitä kunnioittaen tietovisa Smart10 -lautapelin tyyliin. Viiden aiheen tiimoilta kerättiin pisteitä - viimeisenä piti tietää Keisaripelaajien pelaajakorteissa olevia pelinumeroita. Voittajaksi selviytyi konkareiden joukkue. 


Tietokilpailun voittajat.

Ilta jatkui tanssien, jutellen ja yhteiskuvia ottaen. Kolmen aikaan oli kajarin aika lähteä kohti Järvenpäätä ja siinä samalla tyhjennettiin laiva ja lähdettiin toipumaan pitkästä päivästä kukin tahoilleen. 

Kiitos kaikille juhlan mahdollistajille - nyt on Keisarit taas juhlittu uudelle vuosikymmenelle sen ansaitsemalla tavalla!